שלילת רישיון נהיגה

שלילת רישיון נהיגהכאשר נהג נתפס בעת ביצוע עבירת תנועה, ייתכן שייאלץ למצוא עצמו מתמודד עם פסילה או שלילת רישיון נהיגה. שלילת רישיון נהיגה תיתכן במקום העבירה, על ידי קצין משטרה בדרגת מפקח ומעלה, או במהלך הדיון המשפטי בעבירות תעבורה שנטען כי בוצעו על ידי הנהג.

שלילת רישיון נהיגה הינה אקט של ענישה, אבל אולי יותר מכך, מטרתה למנוע נהיגתו של מי שסומן כנהג המסוכן לציבור.

ליווי של עורך דין תעבורה בכל מקרה של שלילת רישיון נהיגה היא קריטית, ואפשר שתביא לצמצום משמעותי של זמני השלילה כמו גם לביטול השלילה.

מחלקת התעבורה המקצועית רייכמן מרקוביץ' מעמידה לרשותכם צוות של עורכי דין תעבורה מנוסים המתמחים בטיפול בנושאי תעבורה. אם אתם מתמודדים עם שלילת רישיון נהיגה או שלילה לנהג חדש – אל תמתינו והתחילו בטיפול במקרה בהקדם.

שלילת רישיון נהיגה - מתי ולמה?

שלילת רישיון נהיגה מנהלית היא שלילת רישיון על ידי קצין משטרה באופן מיידי. שלילה כזו, ניתנת לתקופה של בין 30 ל – 90 ימים, ובמרבית המקרים יש לערוך שימוע עד שלושה ימים לאחר מתן הפסילה, לדיון בעניין הפסילה.

שלילת רישיון נהיגה על ידי בית משפט במהלך תביעה, עלולה להיות לצמיתות. תיתכן גם שלילת רישיון נהיגה על תנאי, במרבית המקרים לתקופה של בין שנה אחת לשלוש שנים. במקרה כזה, אם במהלך תקופת השלילה על תנאי יבוצעו עבירות תנועה – יישלל רישיון הנהיגה בפועל.

שלילת רישיון נהיגה מנהלית לתקופה של 30 ימים ניתנת במקום בשל עבירת תנועה חמורה מתוך רשימת עבירות כאלה. לדוגמה – אי מתן זכות קדימה; נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים; ביצוע עקיפה מסוכנת; נהיגה במהירות מופרזת; נהיגה ברכב לא תקין בצורה שמסכנת חיי אדם; ועוד.

שלילת רישיון מנהלית לתקופה של 60 או 90 ימים, ניתנת לאחר מעורבות בתאונת דרכים.

שלילה לנהג חדש

נהגים חדשים הם נהגים ב – 24 החודשים הראשונים לאחר קבלת רישיון הנהיגה שלהם. מדיניות בתי המשפט להחמיר בעונשם של עברייני תנועה היא חריפה במיוחד במקרים של עבירות תנועה אצל נהגים חדשים, זאת בשל הציפייה מנהגים חדשים שינהגו ביתר זהירות, ועל פי כל כללי התעבורה.

על נהגים חדשים מוטלים עונשים כבדים יותר בביצוע עבירות תנועה, כולל שלילה לנהג חדש גם על ביצוע עבירות אשר אינן מחייבות שלילה אצל נהג וותיק. במקרים של שלילה לנהג חדש למשך 90 ימים או יותר, עשויה לקום דרישה לביצוע המבחן העיוני (תיאוריה), הבדיקות הרפואיות והמבחן המעשי (ה"טסט") בשנית.

  חייגו 03-7524213 או השאירו פרטים - ואנו נחזור אליכם בהקדם:

  מחלקת תעבורה רייכמן מרקוביץ' תסייע לכם לערער על שלילת רישיון נהיגה

  גם במקרים של שלילת רישיון נהיגה לנהג ותיק וגם במקרים של שלילה לנהג חדש, ישנה חשיבות קריטית להיוועצות וליווי על ידי עורך דין תעבורה מקצועי בהליכים המשפטיים הנקבעים לנהג.

  סריקה מקיפה של נסיבות המקרה וההיסטוריה התעבורתית של הנהג, ייצוג הולם ומושכל, והיכרות עמוקה עם חוקי התעבורה, יאפשרו במקרים רבים צמצום תקופת הפסילה עד כדי ביטולה. בנוסף, ניתן לערער על החלטת בית המשפט לפסילת רישיון הנהיגה, להציג סייגים לראיות שהוצגו או להציג ראיות חדשות שייאספו.

  צוות עורכי הדין במחלקת התעבורה רייכמן מרקוביץ' הוא צוות מקצועי והייצוג והליווי המשפטי שתקבלו מעורכי הדין שלנו יהיה קשוב, מקיף, מנוסה וזמין. לקבלת ייעוץ ראשוני, התקשרו אלינו לטלפון 03-7524213 או השאירו פרטים ונחזור אליכם.

  ניסיון של 20 שנה ואינספור לקוחות מרוצים

  לקביעת פגישה, התקשרו:

  03-7524213