הגנה משפטית לנהגים צעירים המואשמים בביצוע עבירות תעבורה

נהג צעירלאחר שהסתבר שנהגים חדשים מעורבים, באופן יחסי, יותר מנהגים וותיקים בתאונות דרכים, מהן כאלו שגרמו פציעות קשות ואף מוות, החלו הרשויות להטיל מגבלות שונות על נהגים חדשים ולהחמיר בענישה של מי שנתפסו בביצוע עבירות תעבורה, הכול במטרה להבטיח שינהגו באחריות, יצברו ניסיון לאיטם וישפרו את מיומנויות הנהיגה מבלי לגרום לתאונה.
אין עוררין על נחיצותם של שהצעדים בהן נוקט המחוקק, צדקת המשטרה בדבקות שהיא מגלה באכיפת החוק וחשיבותה של מגמת בתי הדין לתעבורה למצות עד תום את הדין עם נהגים צעירים המורשעים בביצוע עבירות תנועה, במיוחד כאלה הנחשבות חמורות.
עם זאת, חשוב לזכור כי נהגים צעירים שאינם מהווים סכנה של ממש עלולים למצוא עצמם נענשים באופן קשה יתר על המידה, לעתים אפילו ללא עוול בכפם.

אספנו עבורכם מידע עדכני שבכוחו לסייע לכם להבין לאשורו את מצבם של נהגים צעירים המואשמים בביצוע עבירות תעבורה שונות.

נהג חדש וחובת הליווי

חוק התעבורה קובע כי מי שמקבל רישיון נהיגה, יהא גילו אשר יהא, ייחשב נהג חדש למשך שנתיים. בתום תקופה זו, ובלבד שלא הורשע בביצוע עבירה הכלולה ברשימה המפורטת בחוק, ייפרד מן התואר "נהג חדש", יקבל רישיון נהיגה קבוע ויהפוך לנהג מן המניין.
אם כך, החוק אינו מבדיל בין נהגים עלפי גילם, המונח "נהג צעיר" לקוח למעשה מעולם הביטוח שם פוליסות עבור רכבים בהם נוהג אדם צעיר עולות יותר. מכיוון שרבים בוחרים להוציא רישיון נהיגה סמוך למועד בו הגיעו לגיל המאפשר להם לעשות זאת יוצא כי רוב הנהגים החדשים הם בגילאי 17 – 24.

במשך שלושת החודשים הראשונים מרגע קבלת רישיון הנהיגה חייב נהג צעיר לנהוג עם מלווה בן 24 לפחות, בעל רישיון נהיגה תקף ושאינו נהג חדש בעצמו. אסור שהמלווה יהיה שיכור (מי שמשמש מלווה בעודו שיכור צפוי להיענש בחומרה בעצמו). בתום אותם שלושה חודשים לנהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים אסור להסיע יותר משני נוסעים עימו ברכב אלא אם יש עימו מלווה. במשך שלושת החודשים הראשונים ברור שהמלווה צריך לשבת לצד הנהג ולא מאחור, לאחר מכן עניין זה לא ברור די צורכו וייתכן שמלווה יכול לשבת גם מאחור (המלצתנו היא שגם במקרים כאלה המלווה ישב לצד הנהג).

נהג חדש שנתפס נוהג ללא מלווה יוזמן לשימוע בפני קצין משטרה המוסמך לפסול רישיונו מנהלית למשך 30 יום כמו גם להשבית את הרכב בו נהג למשך 30 יום. כתב אישום יוגש נגד הנהג ובית המשפט לתעבורה רשאי לפסול רישיונו למשך 3 חודשים לפחות כאשר בתום תקופת הפסילה לא יוחזר הרישיון עד ביצוע מבחן תיאוריה ומבחן מעשי (טסט). עם השבת הרישיון ייחשב הנהג שוב לנהג חדש למשך שנתיים.

עבירות חמורות

בחוק התעבורה רשימת עבירות הנחשבות חמורות ומהן נהג חדש צריך להיזהר במיוחד. בין אלה, נהיגה ברכב שאינו מתאים לסוג הרישיון, אי עצירה לפני מפגש מסילת רכבת, ביצוע עבירה שגרמה לתאונת דרכים בה נפצע אדם, כל עבירה שבית המשפט לתעבורה הטיל בגינה עונש פסילה בפועל של שלושה חודשים או יותר, עקיפת רכב לא כחוק, נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לרמזור, אי מתן זכות קדימה ועוד.

אנו במחלקת התעבורה רייכמן מרקוביץ' קשובים למצוקתם של נהגים צעירים רבים המואשמים בביצוע עבירות תעבורה שעונש כבד בצידן. הרצון לסייע הוא שהניע אותנו לפתוח מחלקה ייעודית במשרדנו, כזו המתמחה בהענקת הליווי המשפטי המקצועי, המסור והאיכותי ביותר – בפרט לנהגים צעירים.
הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל עניין הקשור בעבירות תעבורה של נהגים חדשים, נשמח לייעץ, לחלוק עמכם מניסיוננו ובמידת הצורך להעניק גם לכם את ההגנה המשפטית הטובה ביותר.

    חייגו 03-7524213 או השאירו פרטים - ואנו נחזור אליכם בהקדם:

    ניסיון של 20 שנה ואינספור לקוחות מרוצים

    לקביעת פגישה, התקשרו:

    03-7524213